a) Zauważmy, że po opuszczeniu wysokości ostrosłupa powstaje nam trójkąt prostokątny, którego przyprostokątne to wysokość ostrosłupa oraz  wysokości trójkąta z podstawy, natomiast przeciwprostokątna

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.