Centrum pomocy

Czy mogę zrezygnować z pakietu Premium?

Tak, możesz zrezygnować z pakietu Premium, lecz dopiero po upływie okresu obowiązywania umowy.

Jakie metody płatności honoruje gotowiec.pl?

Najpopularniejsze metody płatności w naszym serwisie to: Blik, karta płatnicza lub szybki przelew za pośrednictwem Blue Media. Wszystkie metody płatności możesz zobaczyć tutaj: https://www.gotowiec.pl/uczen/formy-platnosci.

Jak zgłosić błąd w zadaniu?

Jeśli zauważysz błąd w dostępnym rozwiązaniu, skorzystaj z opcji „Zgłoś brak zadania”, która znajduje się na stronie pod odpowiedziami w każdej przeglądanej książce. Pamiętaj, aby wypełnić formularz jak najdokładniej – napisz, w czym tkwi błąd i nie zapomnij o podaniu swojego adresu e-mail. W ten sposób uzyskasz informację o naniesionych poprawkach jeszcze przed innymi uczniami smiley.

Czy płatność za pakiet Premium jest jednorazowa?

Jeśli decydujesz się na płatność Blikiem, będziesz proszony o ponowne jej dokonywanie w każdym kolejnym miesiącu. Przypomnimy Ci o tym zarówno mailowo, jak i poprzez powiadomienie w aplikacji. Wybierając pozostałe formy płatności, należność za wybraną subskrypcję będzie pobierana z Twojego konta bankowego automatycznie raz na miesiąc. Możesz również zdecydować się na zakup pakietu Premium raz w roku, przez co zyskujesz 20% zniżki.

Czy warto dodawać książki do swojej biblioteki?

Tak, dodając do swojej biblioteki podręczniki, z których korzystasz w szkole, umożliwiasz sobie szybszy dostęp do interesujących Cię rozwiązań.

Czy dodanie konkretnego poziomu edukacji w swoim profilu wyklucza korzystanie z odpowiedzi z innych poziomów?

Nie. Dodanie konkretnego poziomu w profilu umożliwia Ci łatwiejsze szukanie rozwiązań, ale nie ogranicza, jeśli chcesz znaleźć daną odpowiedź np. dla swojego młodszego rodzeństwa smiley.

Czym różnią się pakiety Premium?

Dostępne w serwisie pakiety Premium różnią się tym, że w Bystrzaku masz do wyboru dwie wersje odpowiedzi w zadaniach otwartych, w Spryciarzu natomiast trzy, dzięki czemu będziesz – jak wskazuje nazwa oferty – sprytniejszy od reszty swoich kolegów z klasy i nie dasz się przyłapać nauczycielowi na ściąganiu smiley. Jeśli wybierzesz ten pakiet Premium, dostaniesz również możliwość zadawania pytań naszym nauczycielom.

Jak zgłosić problem?

Jeśli masz jakiś problem lub zauważysz usterkę na platformie, zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@gotowiec.pl. Pamiętaj, aby w Twoim zgłoszeniu było jak najwięcej informacji, zrzuty ekranu, link do strony z błędem, opis sytuacji itp. – tylko wtedy uda nam się rozwiązać problem smiley.  

Co w przypadku, gdy w serwisie nie ma szukanego przeze mnie zadania?

Jeśli zauważysz brak szukanego przez Ciebie zadania, skorzystaj z opcji „Zgłoś brak zadania”, która znajduje się na stronie pod odpowiedziami w każdej przeglądanej książce. Pamiętaj, aby wypełnić formularz jak najdokładniej – napisz, czego brakuje i nie zapomnij o podaniu swojego adresu e-mail. W ten sposób uzyskasz informację o pojawieniu się zadania jeszcze przed innymi uczniami smiley.

Ile muszę płacić za korzystanie z gotowiec.pl?

Korzystanie z naszego serwisu jest darmowe, jednak jeśli chcesz mieć więcej możliwości, wykup jeden z pakietów Premium: Bystrzaka za 8 zł miesięcznie bądź Spryciarza za 12 zł miesięcznie i ciesz się nieograniczonym dostępem do wszystkich zadań!

Jak odszukać zadanie w serwisie?

Są trzy sposoby na znalezienie zadania w serwisie. W tym celu przejdź na stronę główną gotowiec.pl. Tutaj możesz:

  1. wybrać z listy podręczników książkę, która Cię interesuje; otworzyć ją na szukanej stronie i wybrać dane rozwiązanie.
  2. wpisać treść polecenia w polu wyszukiwania zawierającym opis „Wpisz treść zadania lub tytuł…”.  Aby ułatwić sobie ten proces, wybierz przedmiot.
  3. zrobić zdjęcie polecenia w aplikacji bądź przesłać zrzut ekranu z jego treścią w wyszukiwarce internetowej na swoim komputerze stacjonarnym. W tym celu skorzystaj z opcji „Zeskanuj zadanie”.
Co daje opcja wybrania na profilu swojej szkoły i klasy?

Dzięki temu będziesz mieć możliwość stałego kontaktu ze swoimi kolegami z klasy, co pozwoli wam na uniknięcie sytuacji, w których wasze odpowiedzi będą się powtarzały. Widzisz bowiem, ile osób z Twojej klasy skorzystało z danego rozwiązania. Pomagaj sobie i innym smiley.

Jak odszukać książkę w serwisie?

Aby znaleźć swój podręcznik, przejdź na stronę główną gotowiec.pl, wybierz przedmiot oraz poziom, który Cię interesuje i gotowe smiley. Jeśli nie widzisz swojej książki na liście – skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@gotowiec.pl

Co mają na celu oceny przy rozwiązaniach?

Dzięki nim wiesz, ilu użytkowników jest zadowolonych z danego rozwiązania.

Jak zmienić / odzyskać hasło?

Opcja zmiany hasła dostępna jest w ustawieniach konta w polu „Zmień hasło”: https://www.gotowiec.pl/uczen/profil. W przypadku, gdy zapomniałeś swojego hasła, możesz je odzyskać poprzez użycie opcji „Zapomniałeś hasła?” podczas próby logowania. Na Twojego maila zostanie wówczas dostarczona wiadomość z ważnym przez 12 godzin linkiem do ustawienia nowego hasła.

Co to jest pakiet Premium i jak go aktywować?

Pakiet Premium gwarantuje nieograniczony dostęp do zadań ze wszystkich podręczników na każdym poziomie edukacji oraz umożliwia korzystanie ze wszystkich wariantów odpowiedzi. Dodatkowo użytkownik zyskuje informację o tym, ile osób z jego klasy skorzystało już z danego rozwiązania! Aby aktywować pakiet Premium – zarejestruj się w serwisie (możesz zrobić to tutaj: https://www.gotowiec.pl/uczen/zarejestruj), zapoznaj się z naszą ofertą Premium: https://www.gotowiec.pl/premium, a następnie wybierz interesujący Cię pakiet, dokonaj płatności i ciesz się nieograniczonymi możliwościami Gotowca smiley.

Jak połączyć konto na gotowiec.pl z kontem Facebook / Google i co to daje?

Wystarczy, że zarejestrujesz się w aplikacji lub na stronie internetowej przy pomocy loginu i hasła z konta Facebook lub Google, co umożliwia szybsze logowanie w serwisie.

Co to jest gotowiec.pl?

Gotowiec.pl to platforma internetowa i aplikacja mobilna, w których znajdziesz rozwiązania zadań z podręczników, zeszytów ćwiczeń i zbiorów zadań do klas 4-8 szkoły podstawowej i 1-4 szkoły ponadpodstawowej z przedmiotów takich jak: język polski, język angielski, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, wos i historia. Każde zadanie zostało rozwiązane w trzech wariantach w zależności od stopnia zaawansowania ucznia. Oprócz rozwiązania, otrzymasz również szczegółowe wyjaśnienie problemu przygotowane przez nauczyciela. Pracujemy nad opracowaniem kolejnych przedmiotów! 

Czy muszę zakładać konto, żeby korzystać z gotowiec.pl?

Nie, ale przy darmowym pakiecie masz ograniczony dostęp do zadań ze wszystkich podręczników – możesz wyświetlić ich 20 w ciągu jednego dnia; w zadaniach otwartych natomiast dostajesz tylko jedną wersję rozwiązania do wyboru.