a)
Z treści zadania znamy równania dwóch prostych stycznych do okręgu:
Wiemy również, że środek okręgu leży na prostej o równaniu:
Na początku zapiszmy równania powyższych prostych
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze