a)

Z treści zadania znamy równania dwóch prostych stycznych do okręgu:

Wiemy również, że środek okręgu leży na prostej o równaniu:

Na początku zapiszmy równania powyższych prostych

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.