Wiemy, że musimy przyporządkować każdej liczbie ze zbioru X, liczbę ze zbioru Y będącą jej resztą z dzielenia przez 5.

Zapisujemy każdą liczbę ze zbioru X w postaci , gdzie:

a to dzielna, b to

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.