Węgliki to związki węgla z atomami pierwiastków o niższych elektroujemnościach. Węgiel w węglikach przyjmuje wartościowość IV - wytwarza cztery wiązania chemiczne.
Stanisław Banaszkiewicz, Karol Dudek-Różycki, Kinga Gnerowicz-Siudak, Magdalena Kołodziejska, Elżbieta Megiel, Michał Płotek, Grażyna Świderska, Tomasz Wichur
Komentarze