a)
Mamy nierówność
Dla pierwszego równania mamy:
Podstawiając wyznaczoną wartość do drugiego równania otrzymujemy równanie z jedną niewiadomą, które rozwiążemy.
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze