Mamy nierówność

Wykonajmy działania aby pozbyć się nawiasów i uprośćmy wyrażenie po lewej stronie nierówności.

Odejmijmy obustronnie . Odejmowanie nie zmienia znaku nierównośc

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.