Wiemy, że promień wraz ze styczną do okręgu tworzą kąt .
Więc kąt  możemy zapisać jako:

Trójkąt  jest trójkątem równoramiennym, ponieważ oba jego

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.