Promień dzieli kąt  na pół, więc  ma miarę . Możemy więc stwierdzić, że trójkąt  jest równoboczny, ponieważ ma wszystkie kąty równe, więc możemy zapisać:

Znając ramię trójkąta

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.