Promień dzieli kąt na pół, więc ma miarę . Możemy więc stwierdzić, że trójkąt jest równoboczny, ponieważ ma wszystkie kąty równe, więc możemy zapisać: Znając ramię trójkąta
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze