a) Mamy ciąg , który jest rosnący oraz stałą i stałą (d jest dowolną liczbą rzeczywistą).
Ciąg został określony za pomocą wzoru
Mamy udowodnić, że ciąg jest rosnący, czyli, ze dla
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze