a) Mamy ciąg , który jest rosnący oraz stałą  i stałą  (d jest dowolną liczbą rzeczywistą).

Ciąg  został określony za pomocą wzoru

Mamy udowodnić, że ciąg  jest rosnący, czyli, ze dla

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.