Mamy wielomian:
Widzimy, że  jest jednym z pierwiastków tego wielomianu.
Zapisujemy wielomian w postaci iloczynowej korzystając ze schematu Hornera:
  
  
Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.