Przesuwając wykres funkcji wzdłuż osi o  jednostek oraz wzdłuż osi o  jednostek, przesuwamy ją wówczas o wektor. Pamiętamy zatem, że wraz z przesunięciem "przesuwa" się również dziedzina oraz

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.