• Jest to związane z występowaniem niestabilnych jąder atomowych
  • W rozpadzie alfa  pierwiastek rozpada się i emituje jądro helu.
  • W rozpadzie beta  pierwiastek rozpada się z emisją elektronu.
  • Promieniowanie gamma
Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.