• Promieniowanie jonizujące to promieniowanie, które powoduje wybijanie elektronów z atomów. Promieniowanie niejonizujące (np. gamma) nie ma takich właściwości, co najwyżej zwiększa temperaturę ciał.
  • Pro
Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.