Aby przesłać energię elektryczną na duże odległości pomiędzy elektrownią a domami, czy zakładami produkcyjnymi, podwyższamy/obniżamy  napięcie , ponieważ wtedy zmniejszamy/zwiększamy  natężenie płynącego

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.