Aby przesłać energię elektryczną na duże odległości pomiędzy elektrownią a domami, czy zakładami produkcyjnymi, podwyższamy/obniżamy napięcie , ponieważ wtedy zmniejszamy/zwiększamy natężenie płynącego
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze