W określonych warunkach ciśnienia i temperatury, 1 mol dowolnego gazu zajmuje taką samą objętość, dlatego stosunek objętościowy jest równy stosunkowi molowemu.
a)
Stosunek objętościowy:
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze