W układzie okresowym pierwiastki są umieszczone kolejno w tabeli zgodnie z rosnącą liczbą atomową. Pionowe kolumny tabeli określa się grupami, zaś poziome rzędy – okresami.

a) w szeregu tym mamy podane

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.