W układzie okresowym pierwiastki są rozmieszczone kolejno w tabeli zgodnie z rosnącą liczbą atomową. Pionowe kolumny tabeli nazywa się grupami, zaś poziome rzędy – okresami.
a) w szeregu tym wymienione są
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze