W układzie okresowym pierwiastki są rozmieszczone kolejno w tabeli zgodnie z rosnącą liczbą atomową. Pionowe kolumny tabeli nazywa się grupami, zaś poziome rzędy – okresami. 

a) w szeregu tym wymienione są

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.