Gdy zwiększymy stężenie jednego z reagentów w układzie w równowadze, układ będzie przesuwał się w kierunku reakcji, która zmniejsza ilość tego reagenta. Jeśli zmniejszymy stężenie reagenta, układ

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.