Odpowiedź:
Założenie jest poprawne.
Objaśnienie:
Zapisujemy równanie reakcji chemicznej, która zachodzi w układzie:
Zapisujemy wyrażenie na stałą równowagi Kc:
Stosunek molowy reagent
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze