a) Jest to pierwiastek, który położony jest w okresie następnym po neonie, a więc w okresie trzecim. Podpowłoka 3s jest zapełniona, podpowłoka 3p jest niepełna, a więc jest to drugi (3p2) pierwiastek w

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.