Zapisujemy symbole pierwiastków, a następnie ich wartościowości. 

a) N(V) i O(II) -  tlenek azotu (V)

b) Cu(I) i S(II)- - siarczek miedzi (I)

c) Mg(II) i Cl(I)-  -chlorek magnezu

d) Fe(II) i

Pobieranie treści odpowiedzi...

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.