Zapisujemy symbole pierwiastków, a następnie ich wartościowości.
a) N(V) i O(II) - tlenek azotu (V)
b) Cu(I) i S(II)- - siarczek miedzi (I)
c) Mg(II) i Cl(I)- -chlorek magnezu
d) Fe(II) i
Aby komentować, zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze